Sale konferencyjne to miejsca, w których najczęściej odbywają się zebrania zarządu, rozmowy biznesowe, kwalifikacyjne, szkolenia czy prezentacje. Ważne więc, aby to pomieszczenie było odpowiednio urządzone i wyposażone. Istotna jest nie tylko elektronika, ale również duży stół i przede wszystkim krzesła, które zapewnią uczestnikom spotkań odpowiedni komfort. Jak dobrać siedziska do sali konferencyjnej? Oto przegląd mebli biurowych.

Ergonomia i odpowiednie gabaryty

Dobierając krzesła do sali konferencyjnej, trzeba wziąć pod uwagę właściwą organizację przestrzeni. Sale mogą mieć różnorodne przeznaczenie w zależności od charakteru organizowanych tam zebrań, a także różne wielkości, układ wnętrza, aranżację siedzisk i stołów. Wybierając krzesła, powinniśmy więc najpierw oszacować, ile miejsca mogą one maksymalnie zajmować oraz zastanowić się, czy lepsze będą ruchome fotele obrotowe, czy stacjonarne siedziska. 
W salach konferencyjnych często zmienia się konfiguracje układu siedzeń. Dlatego też warto wziąć pod uwagę ciężar krzeseł i ich wielkość, gdyż w przypadku masywnych foteli szybkie i sprawne przygotowanie pomieszczenia będzie znacznie utrudnione. W małych salkach przystosowanych do spotkań na kilka lub kilkanaście osób można wybrać fotele z wszelkimi udogodnieniami jak np. regulacja oparcia i siedzenia do postawy oraz wzrostu osoby. W większych salach, gdzie szczególnie liczy się ergonomia, lepiej sprawdzą się stacjonarne krzesła.

Wygoda i design

Szkolenia, prezentacje, zebrania zarządu i innego typu spotkania w biurze zazwyczaj trwają przez kilka godzin. Dlatego też krzesła konferencyjne powinny zapewniać uczestnikom wygodę i utrzymywać sylwetkę w komfortowej i zdrowej pozycji. Podczas długich szkoleń najlepiej sprawdzą się profilowane krzesła z piankowym siedziskiem, oparciem z pianki lub siatki oraz pokryciem z tkaniny lub ekoskóry. Mogą one występować zarówno w wersji standardowej, jak i z podłokietnikami i pulpitami do robienia notatek.

Alternatywą będą krzesła na chromowanym stelażu z siedzeniem i oparciem wykonanym ze sklejki lub plastiku, które równie dobrze sprawdzą się w roli krzeseł konferencyjnych. Oba typy występują w wielu wersjach kolorystycznych, więc można je także dopasować do wystroju sali i stworzyć klimatyczne, przytulne wnętrze.