Fotele obrotowe sprawdzają się doskonale nie tylko w miejscach pracy i  salach konferencyjnych. Są one także idealnym wyposażeniem domowego biura, czy pokoju dziecięcego. W artykule przedstawimy najważniejsze zalety foteli, dzięki którym nie obciążysz swojego kręgosłupa podczas wielogodzinnego siedzenia przy biurku, a także będziesz cieszyć się wygodą przez cały czas pracy.

Dlaczego warto kupić krzesło obrotowe?

Fotele i krzesła obrotowe, w przeciwieństwie do klasycznych krzeseł, charakteryzują się tym, że są przede wszystkim niezwykle miękkie, co przekłada się na wysoki komfort ich użytkowania w trakcie pracy. Ponadto, mogą być obite wieloma rodzajami tkanin, o różnych właściwościach, dlatego też łatwo dostosować takie krzesło do indywidualnych potrzeb. Rodzajów obić jest wiele – mogą to być na przykład skóra, ekoskóra, zwykła tkanina materiałowa, tkanina membranowa, tapicerka lub elastomer. W krzesłach biurowych zwykle istnieje również możliwość wymiany obicia. Ich oferta kolorystyczna jest dość bogata, dzięki czemu możesz dobrać krzesło idealnie do swoich upodobań.

Fotele obrotowe wyposażone są w praktyczne podłokietniki które wpływają na wygodę siedzenia, a także odciążają mięśnie ramion, kręgosłupa szyjnego i barków. Podczas wyboru fotela obrotowego warto zwrócić uwagę na to, czy posiada uwypuklenie na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa, które pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy. Niektóre fotele posiadają również zagłówek, który pozwoli się odprężyć jego użytkownikowi w każdej chwili.

Możliwość regulowania takiego fotela to kolejna istotna zaleta. W większości foteli obrotowych da się dostosować wysokość krzesła do wysokości biurka i swojego wzrostu. Taka możliwość sprzyja utrzymaniu odpowiedniej postawy ciała. W niektórych, zazwyczaj droższych fotelach, można także regulować oparcie w stosowny dla siebie sposób.