Urządzasz pokój dla przedszkolaka lub ucznia w nowym domu, a może planujesz jedynie zmianę wystroju dla malucha, który właśnie uczy się pisać i czytać? Jeśli tak, pamiętaj, że wygodne biurko i krzesło to jedne z ważniejszych elementów wyposażenia takiego pokoju. Poniżej doradzamy, czym się kierować, wybierając meble dla dziecka.
Szeroka oferta krzeseł i foteli dla dzieci zachwyca bogactwem wzorów i kolorów. Nietrudno w tej sytuacji pominąć tak istotne cechy mebli, jak materiały, z których są wykonane oraz ich wielkość. Lepiej jednak dobrać krzesło pod kątem funkcjonalności niż estetyki. Ulubione kolory dziecka lub motywy można zawsze dodać w postaci akcesoriów takich jak poduszki czy kocyki. Takie podejście ma jeszcze jedną zaletę. Uniwersalny fotel dziecięcy z regulowaną wysokością w eleganckim kolorze będzie z pewnością dłużej cieszył się powodzeniem, ponieważ gusta młodych ludzi zazwyczaj szybko się zmieniają. 

Co będzie lepsze dla dziecka - krzesło czy fotel? 

Najczęściej wybieranym meblem do pokoju dziecięcego jest regulowane krzesło biurowe na kółkach. Dla bardziej żywiołowych dzieci polecane są jednak krzesła stacjonarne, które nie będą tak bardzo kusić, by odrabianie lekcji zamienić w przejażdżkę po pokoju. Z kolei duży regulowany fotel będzie bardziej praktycznym zakupem dla dzieci, które szybko rosną. 

Na co zwracać uwagę, wybierając krzesło dla dziecka? 

Jeśli twoje dziecko dopiero zaczyna naukę, spędzanie wielu godzin przy biurku może być dla niego trudne. Krzesło czy fotel biurowy dla dziecka musi być wygodne i gwarantować prawidłową postawę w czasie odrabiania lekcji, czyli proste plecy, kolana i łokcie ugięte pod kątem 90 stopni, a stopy położone na ziemi. Oparcie powinno być wyprofilowane zgodnie z naturalnymi krzywiznami kręgosłupa. Na uwagę zasługują modele z podnóżkami, podłokietnikami, pulpitem oraz regulacją oparcia i siedziska. Warto z dzieckiem odwiedzić salon z meblami i sprawdzić, jak pasują mu różne typy foteli i krzeseł. Jego zdanie również powinieneś brać pod uwagę przy wyborze.