Sklejka jest drewnopochodnym materiałem składającym się z cienkich warstw forniru, klejonych pod naciskiem prasy. Dzięki swojej elastyczności często wykorzystywany jest do produkcji mebli, w tym krzeseł. Główną zaletą w przypadku krzeseł jest możliwość nadania dowolnego kształtu, by zależnie od oczekiwanego designu je wyprofilować. Mowa tu m.in. o modnych ostatnimi czasy falowanych, jednolitych krzesłach, w których nie ma podziału na siedzenie i oparcie.

Sklejka, choć dobrze nam znana wzbudza niekiedy pewne wątpliwości. Być może wynika to ze szkolnych wspomnień, gdzie przecież królują niezmiennie krzesła właśnie tego typu. Pamiętajmy jednak, że nie są one używane tam przypadkowo. Ze względu na trwałość jaką zapewniają, lekkość produktu oraz cenę jest to doskonały wybór. Jednak krzesła ze sklejki nie znajdują zastosowania jedynie w placówkach publicznych. Ba! Dawno temu odczarowano to skojarzenie i projektanci wnętrz nierzadko decydują się za wykorzystanie ich w nowoczesnych aranżacjach. 

Krzesła ze sklejki doskonale uzupełnią różne aranżacje wnętrz

Elastyczność, dostępność, łatwość w łączeniu z farbą i bejcą oraz korzystna cena samoczynnie wysuwają krzesła ze sklejki na prowadzenie w popularności. Zachęceni wymienionymi czynnikami klienci coraz częściej decydują się na wykorzystanie właśnie takich krzeseł. Co więcej, są one niezwykle przyjazne przy projektowaniu wnętrz przez to w jak wielu różnych formach można je nabyć. Doskonale nadają się one do biura czy pokoju dziecięcego, jako akcesorium do pracy, ale również w jadalni, jako towarzysze przy rodzinnych posiłkach. Poza funkcjami użytkowymi świetnie sprawdzą się również spełniając głównie rolę dekoracyjną. Krzesła ze sklejki z metalowymi nogami mogą (poza wspomnianą już szkołą) posłużyć za charakterystyczny element nowoczesnego wnętrza. Ich surowy charakter może doskonale uzupełnić wnętrza w stylu loftowym. Poza mieszkaniem, krzesła ze sklejki dobrze spełnią się w przestrzeniach konferencyjnych, gdzie jest częsta potrzeba przenoszenia dużych ilości krzeseł w inne miejsce. Lepiej, gdy są one lekkie.