Pandemia sprawiła, że wielokrotnie zwiększyła się liczba osób pracujących w domu. Dla bardzo wielu z nich miało być to jedynie tymczasowe rozwiązanie, które wydłużyło się jednak do całych miesięcy, by ostatecznie stać się stałą formą wykonywania obowiązków. Nic więc dziwnego, że większość osób nie była przygotowana na tak dużą zmianę. Praca w domu wymaga specjalnie urządzonego miejsca, wygodnego sprzętu i spokojnej przestrzeni. Wszystko to musi pomóc skupić się na obowiązkach, nie narażając równocześnie na stres, bóle pleców oraz inne przykre niedogodności. W tym artykule pochylimy się nad wyborem odpowiedniego krzesła biurowego, które zapewni jak najlepsze warunki do wydajnej pracy we własnoręcznie urządzonym home office.

Krzesło biurowe z materiału czy ekoskóry?

Jedną z bardzo ważnych kwestii jest materiał, z którego wykonano fotel. Wiele osób decyduje się na krzesła biurowe ze sztucznej skóry, która prezentuje się bardzo estetycznie. Dość szybko ulega ona jednak zniszczeniu i sprawia, że plecy mocniej się pocą. W takiej sytuacji znacznie bardziej warto postawić na praktyczne rozwiązania: przyjemny materiał i miękką piankę na siedzisku. Oparcie może być za to pokryte przewiewną siatką, która zapobiegnie nadmiernemu poceniu się pleców i pozwoli skórze oddychać. Taki układ będzie wygodny nawet po wielu godzinach spędzonych przy biurku.

Jakie cechy powinien posiadać fotel do home office?

Fotel do home office musi być ergonomiczny. Niech pasuje do ciała użytkownika: siedzisko powinno być wystarczająco duże, a oparcie dość wysokie. Warto upewnić się, że krzesło jest właściwie przystosowane do kształtu pleców, posiadając odpowiednie wypukłości i wcięcia, zapewniające maksymalną wygodę. Również podłokietniki powinny mieć właściwy kształt i znajdować się na dobrej wysokości – mile widzianą, ale dość rzadką cechą jest możliwość ich dowolnego obniżenia lub podwyższenia.

Częściej spotykaną i równie przydatną funkcją jest regulowane oparcie, pozwalające między innymi na zmianę stopnia nachylenia. Absolutnie konieczna jest za to opcja dostosowania wysokości siedziska. Umożliwia ona przystosowanie krzesła do swoich preferencji, wzrostu oraz posiadanego biurka. Dzięki temu będzie można zachować odpowiednią postawę podczas pracy, co przełoży się na większy komfort.