Kupując krzesło biurowe, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby zapewniało ono komfort osobom, które mają z niego korzystać. Należy pamiętać o tym, że innego modelu będzie potrzebować osoba dorosła, a innego dziecko. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wspomnianego elementu wyposażenia? Który wariant sprawdzi się w domowym biurze, a który w pokoju dziecka?

Dopasowanie krzesła do potrzeb jego użytkowników — podstawa komfortu

Krzesła biurowe powinny być przede wszystkim dopasowane do wysokości osób, które mają na nich siadać. Ważne, aby podczas ich zajmowania, można było swobodnie postawić stopy na podłodze, ponieważ wtedy nie będziemy niepotrzebnie obciążać kręgosłupa. Dlatego dla najmłodszych zazwyczaj wybieramy nieco niższe siedziska niż dla osób dorosłych. Warto pamiętać, że na rynku dostępne są też opcje regulowane, które mogą „rosnąć” razem z dzieckiem.

Dobrze również przed zakupem sprawdzić maksymalne obciążenie krzesła. Ważne dla komfortu użytkownika jest oparcie krzesła — ono również powinno być dopasowane do naszych pleców. Dla znacznej liczby osób niezależnie od wieku plusem są także podłokietniki, na których można oprzeć ręce. Jeżeli często musimy przemieszczać się po danym pomieszczeniu, dobrą opcją będzie krzesło na kółkach — tego rodzaju modele są lubiane przede wszystkim przez najmłodszych.

Jaki design krzesła warto wybrać?

Znaczną różnicą między krzesłami dla dzieci oraz wariantami dla dorosłych jest ich design. Te dla najmłodszych nierzadko są pokryte kolorowymi wzorami, które doskonale wpisują się w aranżacje ich pokoi. Dostępne są modele m.in. w księżniczki, piłki czy samochody. Starsi mogą natomiast wybierać spośród wariantów w stonowanych kolorach oraz krzeseł biurowych przyciągających uwagę swoimi wyrazistymi barwami.