Krzesła są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu, a w szczególności biura i gabinetu. Ich wygoda oraz funkcjonalność mają jeszcze większe znaczenie w dobie powszechnej pracy zdalnej, wymagającej od pracowników spędzania w domowych fotelach wielu godzin, nieraz codziennie i bez dłuższej przerwy. W takich warunkach niezwykle ważne jest dostosowanie krzesła do własnych potrzeb i upodobań, aby siedzenie na nim przez tak długi czas nie odbiło się negatywnie na zdrowiu oraz samopoczuciu. Można to zrobić dokupując do niego odpowiednie akcesoria.

Akcesoria do krzeseł zwiększające wygodę

Spędzanie bardzo długiego czasu w jednym miejscu, w jedynie delikatnie zmieniającej się pozycji, może mieć bardzo zły wpływ na całe ciało, a w szczególności na plecy oraz kręgosłup. Należy więc dobrać fotel w taki sposób, by był odpowiednio wygodny i pomagał utrzymać właściwe ułożenie ciała, wyprostowaną pozycję, redukującą negatywne efekty siedzącego trybu życia. Istnieje wiele ułatwiających to akcesoriów.

Do takich elementów należą przede wszystkim poduszki, na których można usiąść lub położyć je u dołu pleców, w miejscu wyjątkowo narażonym na bóle związane z niewygodną pozycją. Inne zwiększające komfort akcesoria do krzeseł, to te lepiej przystosowujące je do wzrostu oraz biurka: między innymi dodatkowe podłokietniki i mechanizmy zwiększające lub zmniejszające wysokość siedziska.

Akcesoria do krzeseł służące funkcjonalności

Drugą kategorią akcesoriów do krzeseł są produkty zwiększające funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Przykładami mogą być kółka, dostosowane do konkretnego podłoża i w efekcie nierysujące go, lub bezpieczniejsze nóżki w przypadku braku konieczności przesuwania mebla. Przed uszkodzeniem podłogi może chronić również specjalna mata. Rozwiązaniem zwiększającym funkcjonalność jest także mocowany na fotelu pulpit, służący jako wygodne miniaturowe biurko lub stolik. Do krzesła można również dołączyć koszyk, pozwalający trzymać najpotrzebniejsze przedmioty pod ręką, a także wieszak, umożliwiający łatwe umieszczanie na nim ubrania, na przykład marynarki.